znajdz produkt
 
KOLUMNY GŁOŚNIKOWESUBWOOFERYSYSTEMY MICROGŁOŚNIKI INSTALACYJNEPRODUKTY ARCHIWALNE
startKolumnySubwooferySystemyGŁoŚnikiProduktylinkikontakt
START            NASI
PARTNERZY
 KONTAKT
 
   
 

CENNIK KOLUMNY GŁOŚNIKOWE

Powiększ zdjęcie nr 2
Powiększ zdjęcie nr 3
Powiększ zdjęcie nr 4
Powiększ zdjęcie nr 5
Powiększ zdjęcie nr 6
Powiększ zdjęcie nr 7
Powiększ zdjęcie nr 8
Zamów produkt przez formularz www

Wolnostojąca kolumna głośnikowa Debut F6 jest flagową konstrukcją z najnowszej serii ELAC Debut. Model ten łączy w sobie wysokiej klasy przetworniki, wykorzystywane również w większej z dwóch podstawkowych kolumn serii, Debut B6, i potwierdza, że najwyższa jakość podzespołów i doskonały projekt konstrukcji pozwalają uzyskać czyste, naturalne i maksymalnie zbliżone do oryginału brzmienie. 3-drożny Debut F6 idealnie sprawdza się w zaawansowanych systemach stereo, a wraz z aktywnym subwooferem z serii Debut umożliwia stworzenie wyrafinowanego, pełnozakresowego systemu, który zapewni dźwięk przewyższający swoją klasę.

Głośniki niskotonowe z plecionką z włókna aramidowego
Plecionka z włókna aramidowego cechuje się doskonałym stosunkiem sztywności do wagi oraz tłumieniem przewyższającym zwykłe membrany z polipropylenu lub celulozy. Dodatkowa wytrzymałość zwiększa elastyczność konstrukcji, aby zapewnić łagodnie rozszerzoną odpowiedź częstotliwościową.

Jedwabna kopułka wysokotonowa z propagatorem dźwięku o głębokim profilu sferoidalnym
Propagator dźwięku otaczający nowy przetwornik wysokotonowy, wykorzystuje specjalnie opracowany, głęboki profil sferoidalny, który udoskonala kontrolę kierunkowości emitowanego dźwięku i chroni głośnik przed dyfrakcją powodowaną przez obudowę – zakłóceniem charakterystycznym dla tradycyjnych obudów. Dzięki temu dźwięk jest tak naturalny, jak w chwili nagrywania.

Zaawansowana zwrotnica
Opracowana specjalnie dla tego modelu, ośmioelementowa zwrotnica, z audiofilskiej klasy komponentami, została zaprojektowana tak, aby zapewnić łagodne przejście pomiędzy zakresami odtwarzanymi przez przetworniki.

Solidne obudowy
Każda obudowa ELAC-a projektowana jest z myślą o długim okresie użytkowania. Grube ścianki zewnętrzne wykonane są z płyt MDF. Ścianki wzmocnione są dodatkowo przez specjalne, wewnętrzne wzmocnienia, które usztywniają całą konstrukcję. Wzmocnienia znacząco redukują drgania obudowy, które powodują niepożądane podkolorowanie dźwięku.

Doskonała jakość wykonania
ELAC we wszystkich swoich konstrukcjach ogromną uwagę przykuwa do jakości wykończenia. Przyglądając się modelowi Debut F6 z bliska, a także biorąc pod uwagę to, jakie komponenty zostały w nim wykorzystane, można odnieść wrażenie, iż kolumna ta powinna konkurować ze znacznie droższymi konstrukcjami.

ELAC Debut F6 jest 3-drożną konstrukcją bas refleks. Projektanci zastosowali trzy tunele wentylacyjne, których wyloty znajdują się na tylnej ściance. Sekcję głośnikową tworzą 25-milimetrowy przetwornik wysokotonowy z miękką kopułką oraz trzy 165-milimetrowe głośniki niskotonowe z plecionymi membranami z włókna aramidowego, ponadwymiarowymi magnesami i wentylowanymi nabiegunnikami. Dwa z trzech przetworników odpowiadają za obsługę zakresu niskotonowego, jeden przeznaczony jest do odtwarzania dźwięków z zakresu średniotonowego.

Dane techniczne

Konstrukcja3-drożna bassreflex
Głośnik niskotonowy2 x 165 mm, membrany z włókna aramidowego
Głośnik średniotonowy165 mm, membrana z włókna aramidowego
Głośnik wysokotonowy1 x 25mm, jedwabna kopułka
Częstotliwość podziału100 / 3000 Hz
Pasmo przenoszenia39 - 20 000 Hz
Czułość w dB87 dB / 2.83 V / m
Nominalna impedancja6 Ohm; minimum 5.4 Ohm
Zalecana moc wzmacniacza30 - 150 W / kanał
Moc nominalna / szczytowa80 / 150 W
Ekranowanie magnetyczneNie
AkcesoriaMaskownica
WykończenieCzarny szczotkowany winyl
Wymiary w mm (wys. x szer. x głęb.)1092 x 216 x 254
Waga w kg21,2

Dodatkowe informacje:


Powieksz do pelnego rozmiaru elak, elac, elack,
głośnik podłogowy, głośnik frontowy, fronty, głośnik przedni
głośniki podłogowe, głośniki frontowe, głośniki przednie
kolumna podłogowa, kolumna frontowa, kolumna przednia
kolumny podłogowe, kolumny frontowe, kolumny przednie

debut, debut f6, debutF6, debut-f6, f6,

[ Kolumny głośnikowe podłogowe Elac Debut F6 Czarne ]